JAK_ZAMAWIAĆ?

Każda poniższa metoda zamówienia zegarka jest dobra:

-poprzez „koszyk” (polecana metoda)
-poprzez e-mail na adres: [email protected]

Zawsze potwierdzamy otrzymane zamówienie w ciągu paru godzin i informujemy o terminie wysyłki.

Zwroty:

Klient ma prawo zwrócić towar lub wymienić go na inny model w ciągu 14 dni od otrzymania – prosimy o nieużywanie zegarków i nierozfoliowywanie bransolet – zegarki używane lub z rozfoliowanymi bransoletami nie podlegają zwrotowi.

O ZEGARKACH

„Czy wszystkie funkcje zegarków działają?” 

To najczęstsze pytanie, jakie Państwo zadają. Wszystkie oferowane przez nas zegarki są w pełni funkcjonalne i nie posiadają wskaźników-atrap. Działają zarówno duże wskazówki, jak też małe okrągłe wskaźniki i okienka. Funkcje, jakie działają w zegarkach (o ile występują):
– czas
– czas 24h
– dzień miesiąca
– dzień tygodnia
– miesiąc*
– rok*
– stoper (sekundy, minuty, godziny)**
– wskaźnik rezerwy chodu

*    – te wskaźniki należy ręcznie przestawić po zakończeniu miesiąca/roku
**  – małe wskaźniki stopera działaja w zegarkach z mechanizmami kwarcowymi i szwajcarskimi automatami, w pozostałych zegarkach stoper, o ile występuje w oryginale, działa jako dzień miesiąca, dzień tygodnia i/lub czas 24-godzinny (jest ruchomy i nie jest atrapą)

„Czy zegarki się nadają do codziennego użytku i będą działały dłużej, niż rok?” 

Tak, mimo, że nazywamy je „replikami zegarków” czy „zegarkami kolekcjonerskimi”, są to w pełni funkcjonalne czasomierze i nadają się do codziennego, długookresowego użytkowania. Po okresie gwarancyjnym realizujemy odpłatny serwis i naprawy zakupionych u nas zegarków.

 

Rodzaje mechanizmów:

Mechanizm automatyczny (samonakręcający się od noszenia)
Zegarki mechaniczne, wyposażone dodatkowo w automatyczny naciąg, który wykorzystuje naturalny ruch ręki do nakręcania sprężyny napędowej. Dzięki tej funkcji ręczne nakręcanie mechanizmu nie jest konieczne – choć w większości przypadków możliwe. Dokładność odmierzania czasu jest taka sama, jak w zegarkach mechanicznych nakręcanych koronką.

Mechanizm kwarcowy (na baterię)
Zegarki zasilane baterią wykorzystują drgania kryształu kwarcu, dzięki czemu możliwe jest odmierzanie czasu. Ten mechanizm czerpie swoją energię z baterii, dodatkowo posiada w swojej budowie rezonator kwarcowy, dzięki któremu charakteryzuje się znacznie dokładniejszym odmierzaniem czasu, jego dobowe odchylenia pozostają niezauważalne.
Zegarki mechaniczne (nakręcane ręcznie)
Działają one w oparciu o skomplikowany mechanizm czerpiący energię z naciągniętej ręcznie sprężyny, która rozwijając się, napędza cały czasomierz. Zegarek należy ręcznie nakręcić koronką raz dziennie lub co drugi dzień – w zależności od zegarka.
Szwajcarski automat (ETA/VALJOUX)
Najwyższej klasy mechanizmy ETA oraz VALJOUX 7750 to napędy automatyczne z możliwością ręcznego naciągu koronką i – co nie występuje w standardowych automatycznych mechanizmach – w pełni działającą funkcją stopera ( o ile w danym modelu występuje ta funkcja). Najwyższa jakość mechaniki i funkcjonalność oryginałów.

Rodzaje szkiełek:

Szkiełko to przezroczysty element, przez który widoczna jest tarcza lub mechanizm zegarka. Wyróżniamy:
Szkła mineralne (utwardzane) – wykonane na bazie krzemu, o wysokiej odporności na zarysowania.
Szkła szafirowe – najtwardsze z dostępnych szkieł, produkowane z syntetycznego szafiru. Twardość w skali Mohsa wynosi od 7 do 9, bardzo odporne na zarysowania. W szkłach szafirowych często wykorzystuje się powłokę antyrefleksyjną, dzięki której szkiełko jest bardziej przejrzyste, nawet przy mocnym słońcu – takie zegarki mają na naszych zdjęciach niebieską poświatę..

Wymiary zegarków:

(1) Szerokość z koronką (mm) – maksymalna szerokość zegarka z koronką służącą do ustawiania czasu.
(2) Grubość (mm) – maksymalna grubość koperty zegarka (bez wypukłego szkiełka).

Zrzut ekranu 2015-07-01 o 17-49-15_1

Zdjęcia zegarków:

Wszystkie zdjęcia przedstawiają oferowane repliki zegarków i są wykonane przez nas. Zdjęcia są robione przy sztucznym oświetleniu i nie są poddane żadnej obróbce ani modyfikacji graficznej.

GWARANCJA__

Gwarancja obejmuje:

-dokładny chód zegarka
-minimalną rezerwę chodu zegarka automatycznego umożliwiającą noszenie go w dzień i odkładanie w nocy bez przerwy w pracy zegarka
-powłoki galwaniczne zegarka (mówiąc kolokwialnie „nieścieranie się koloru”)

Okres naprawy gwarancyjnej:

Najczęściej 1-2 tygodnie, ale może się wydłużyć maksymalnie do 21 dni roboczych w skomplikowanych przypadkach. Klient pokrywa koszt wysyłki do nas, firma provest.com.pl pokrywa koszt wysyłki z powrotem do klienta.


Gwarancja nie działa, jeśli nastąpiło któreś z poniższych zdarzeń:

-zegarek został zalany wodą
-nastąpiło urwanie koronki (może się to wydarzyć, gdy ta odciągana jest niesymetrycznie, czyli podważana przy odciąganiu od koperty tylko z jednej strony)
-nastąpiło urwanie przycisku
-uszkodzenie powstało wskutek uderzenia, bądź niewłaściwego użytkowania (uszkodzenie mechaniczne)
-uszkodzenie powstało wskutek naprawy na własną rękę
-uszkodzenie powstało wskutek kręcenia wskazówek do tyłu
-uszkodzenie powstało wskutek wciskania przycisków przełączających datę wtedy, gdy następuje jej automatyczne -przełączanie przez zegarek (od godz. 19:00 wieczorem do 5:00 rano) -> datę zegarka należy ustawiać wtedy, gdy zegarek wskazuje czas w zakresie godzin 5:00-20:00


W każdym z przypadków, w których gwarancja nie funkcjonuje lub utraciła ważność wskutek upływu czasu jej trwania, prosimy o kontakt w sprawie odpłatnej naprawy – „po kosztach”.